Těhotenské masáže

Masáž pro těhotné

Těhotenství je pro ženu obdobím velkých fyzických a emocionálních změn. Je důležité, aby si budoucí maminka, ať už je jakkoli zaneprázdněná, udělala dostatek času na péči o sebe samu i na péči o své tělo. Masáže představují v tomto krásném, ale náročném období, prospěšnou pečující terapii, zmírňující nepříjemné fyzické pocity. Jemné techniky těhotenské masáže s použitím vybraných přírodních olejů, za doprovodu příjemné hudby, dokáží navodit pocit klidu a bezpečí. Masáž je vedena šetrně, ve vhodné poloze, tak, aby bylo zajištěno maximální pohodlí pro těhotnou. Zahrnuje masáž zad a šíje, dolních končetin a bříška. Masáž pro těhotné je možno pro větší relaxaci obohatit o masáž hlavy.

Účinky Těhotenské masáže

S rostoucím bříškem je nadměrně namáhaná páteř i okolní svalstvo zad, zejména v křížové oblasti, což má za následek bolesti zad. Svalové napětí je možné odstraňovat jemnými hmaty v oblasti šíje, bederní části zad, v oblasti kolem kosti křížové. V těhotenství je také častou nepříjemností pocit napětí v dolních končetinách nebo jejich otoky. Masáž podporuje lymfatický systém, může zmírnit zadržování tekutin v těle. Správně vedenou masáží podporujeme a zrychlujeme celý metabolismus, posilujeme imunitní systém. Masáž pomáhá tělu lépe vylučovat kyselinu mléčnou a další chemické odpadní látky, které způsobují pocit nepohody v kloubech a svalech Hladké, plynulé a klouzavé hmaty na dolních končetinách také podporují krevní oběh a masáž tak působí jako prevence vzniku křečových žil. Masáž bříška těhotných se provádí až po ukončení prvního trimestru těhotenství. Je velmi uklidňující jak pro maminku, tak i pro dítě. Pomáhá odstranit napětí v této oblasti, minimalizuje vnější známky napjaté kůže také pomocí vhodně zvolených přírodních rostlinných a silicových olejů. Blahodárně masáže působí na vaši mysl a emoce. Celkově jde o velmi příjemnou a uklidňující terapii.

Od čtvrtého měsíce si lze  užívat masáž minimálně 1x týdně, ideálně však 2x týdně bez omezení. Pomůže se tím nejen opěrnému, ale i lymfatickému systému. Masáž má také velmi pozitivní vliv na vývoj plodu.

.

K masáži těhotných používáme olej bio kokosový, zvyšující elasticitu kůže. Celý průběh masáže, především teplota v místnosti a tlak při masáži, se podřizuje příjemnému pocitu těhulky.

Do třetího měsíce těhotenství je masáž zakázána, protože dochází k prokrvení až překrvení organismu, a to by v nejhorším případě mohlo vést ke krvácení a ohrožení těhotenství!  Od 4. měsíce si naopak, při dodržení určitých zásad a hlavně s profesionálním masérem rozhodně, můžete zajít za relaxovat, uvolnit přetěžovaná záda, uvolnit zatížené nohy, odstranit otoky, atd.

STUDIO VISAGE
Simona Beránková, DiS.
Dlouhá 32
412 01 Litoměřice
724 861 810
berankova.s@seznam.cz

MOŽNOST PLATIT PLATEBNÍ KARTOU!

 

PRO KLIENTY PEVNÉHO ZDRAVÍ SLEVA 10% pouze pro členy KPZ VZP ČR (nikoliv pro všechny pojištěnce VZP) vztahuje se pouze pro zdravotní masáže a iontovou detoxikaci 

Loading