Masáž obličeje, krku a dekoltu

Provádíme klasickou masáž obličeje, krku a dekoltu.

Klasická masáž

Provádí se před kosmetickým ošetřením pleti.Po masáži je pleť krásně vypnutá, mazové žlázy správně pracují, pleť je připravena přijmout další kosmetické přípravky. Masáž je vhodná pro osoby starší 25 let.

Na odlíčenou pleť se nanese masážní emulze nebo olej a vyživující sérum. Různými tahy (kroužky, hnětení, úštipy, poklepy) se masírujem postupně dekolt, krk a obličej.

Masáže obličeje a dekoltu teplými lávovými kameny

Masáž obličeje a dekoltu pomocí nahřátých lávových kamenů patří k novým a velice populárním ošetřením. Pro svoje blahodárné účinky na regeneraci pleti, relaxaci obličeje a celkové uvolnění se stává vyhledávanou terapií. Masáž dokáže navodit pocit absolutního klidu a uvolnění. Klienti na sobě sledují báječné uvolňující účinky masáže ještě několik dní po masáži. Pro svoje blahodárné účinky na regeneraci pleti, pro relaxaci obličeje a celkové uvolnění je vyhledávanou terapií nejenom u žen. Uvolňuje z podkoží a z oblasti ztuhlých svalů obličeje odpadní látky a toxiny, které se podílejí na tvorbě vrásek a procesu stárnutí.

Účinky:

– zajišťuje hlubokou eliminaci toxinů, uvolnění blokád a lymfatickou drenáž podkoží
– podporuje napnutí pokožky a její elasticitu, snižuje zčervenání pokožky při použití tepla a chladu
– zajišťuje hluboké uvolnění svalů za podpory teplých kamenů
– tato masáž je vhodná pro všechny typy pokožky a pro všechny věkové kategorie
– oproti manuální masáži obličeje má daleko hlubší účinky na obličej a na podkoží
– detoxikační účinky, uvolňuje z podkoží a z oblasti ztuhlých svalů obličeje odpadní látky a
různé toxiny, které se podílejí na procesu stárnutí a tvorbě vrásek

Kontraindikace
1.Kontraindikace jsou podobné, jako u tradiční masáže, pouze je navíc důležité brát větší ohled na použité teplo. Proto jsme více obezřetní u klientů, kteří trpí vysokým krevním tlakem a poruchou krevního oběhu. U takových klientů teplotu lávových kamenů přizpůsobíme tak, aby se klient cítil příjemně.

3. Tato masáž je nevhodná u osob přecitlivělých na teplotu, u osob s velice citlivou pokožkou nebo u osob s poruchou senzitivní inervace pokožky.

Masáž se neprovádí při následujících potížích :

a/ infekční onemocnění a nachlazení
b/ kožní choroby nebo ekzémy
c/ zánětlivá onemocnění v oblasti hlavy nebo otevřené rány
d/ po popáleninách nebo spáleninách ze slunce

Doporučená četnost masáže obličeje lávovými kameny, je alespoň jednou měsíčně.

Lifting obličeje – vyhlazovací masáž obličeje

Lifting – vyhlazovací masáž obličeje je nová manuální metoda vyhlazování obličeje s ihned viditelným účinkem. Jistě je vám znám pojem lifting jako operační zákrok, při kterém se provádí napínání pokožky. Ve světě je velmi populární manuální terapie, která využívá pouze masáže.

Výraz obličeje znázorňuje v jakém jste psychickém stavu. Ve tváři se obrazí všechny naše pocity a emoce. Například zadržovaný pláč se projeví stažením svalů brady a krku. Tyto emoční výrazy a stress zanechávají v obličeji stopy v podobě vrásek. Nemůžeme sice zastavit přirozený proces stárnutí, ale díky jednoduchým a systematickým masážním technikám můžeme tento proces zpomalit a dosáhnout tak mladšího a příjemnějšího vzhledu.

Vyhlazovací masáž obličeje je oblíbená z důvodu ihned viditelných účinků, protože se zaměřuje na mimické svaly obličeje. Má hloubkové a detoxikační účinky. Působí na příčinu vrásek a přispívá k lepšímu vyživování pokožky i samotných svalů. Je to z důvodu, že je obličej velmi citlivá partie, na které je mnoho reflexních zakončení. Reflexní účinek přispívá z 80 % celkovému zlepšení psychiky touto metodou.

Při masáži se používají jednoduché masážní hmaty, které uvolňují veškeré ztuhlé obličejové svaly a tkáně, povzbuzují krevní oběh, čímž se zlepší barva kůže a prohloubí dýchání. Navíc dochází také k rychlejšímu odplavování odpadních látek. Při masáži dochází ke zrychlení metabolismu a tím k úbytku podkožního tuku.

Lifting – vyhlazovací masáž dokáže:

krásně vyhladit pokožku,  zvyšuje pružnost pokožkybrání vzniku vrásek, zpomaluje stárnutí pletidochází k prokrvení, lepšímu dýchání kůže, podporuje regeneracidochází k rychlejšímu odplavování odpadových látekpříjemně uvolní, působí tišivě na nervová zakončenísnižuje napětí v obličejizvýší vaše sebevědomí a spokojenost

Indická antistresová masáž hlavy, zad a šíje

Indická masáž hlavy (antistresová) je léčivé ošetření hlavy, krku, ramen a horních částí paží. Ulevuje od napětí a každodenního stresu. Velmi problematickou partií je krční páteř, která trpí nedostatkem pohybu v kombinaci dlouhodobě strnulou polohou hlavy.

Napjaté krční svaly jsou častou příčinou bolestí hlavy. Postupně dochází k bolesti zad, tlačení v očích, neostrému vidění, migréně. Na hlavě je mnoho nervových zakončení, proto je masáž hlavy vnímána jako báječný a slastný zážitek, lék na bolesti hlavy, očí a napětí ve svalech krku a ramen. Zlepšuje též kvalitu vlasů. Navodí maximální relaxaci a uvolnění.

Dospělí se při indické masáži hlavy uvolní od vysokého tempa, stresu. Zbaví se fyzického i psychického napětí, nervozity, pocitu vyčerpanosti, úzkosti, deprese a tísně. Ustoupí bolesti hlavy, odstraní se ztuhlost šíje, ramen a krku, zmizí únava očí, zlepší se spánek, koncentrace a duševní svěžest. Nervový a imunitní systém je odolnější, lépe pracuje oběhový, dýchací i lymfatický systém. Při pravidelné aplikaci se výrazně vylepší kvalita, hustota a celkový vzhled vlasů, protože masáž prokrvuje pokožku hlavy a vyživuje vlasové kořínky.

Dětem tato technika zprostředkovává uklidnění, relaxaci a pocit léčivého dotyku od druhé osoby. Je vhodná pro děti neklidné, hyperaktivní, s psychickými problémy, nesoustředěné, s poruchami učení, spánku. Masáž je pro ně prospěšná nejen ze zdravotních důvodů, ale především z důvodů psychických. Pro seniory je indická masáž hlavy blahodárná a oblíbená nejen pro výše uvedené zdravotní účinky, ale také proto, že se masáží jemně a šetrně spouští ozdravný a regenerační proces Starší lidé jsou většinou také více ostýchaví a zvyklí na svou osobní intimitu, proto velmi vítají, že můžou při této proceduře zůstat oblečení. Masáž hlavy je pro ně příznivá i z časových a finančních důvodů. Také pozice vsedě je pro většinu starších lidí výhodnější vzhledem k možným zdravotním problémům s pohyblivostí či s tlakem. Tradiční indická masáž hlavy se praktikuje v Indii jako součást ájurvédského učení a je známá více než tisíc let. Ve své domovské zemi je součástí každodenního života, kdy ji provádějí většinou ženy při pravidelné péči o vzhled.Je zázračným lékem na fyzické i psychické problémy lidí všech věkových kategorií,je to technika, která představuje spojení starověké kulturní tradice s požadavky moderního způsobu života. Je vhodná pro děti, dospělé i seniory.

Indikace, účinky indické antistresové masáže hlavy

 • pomáhá při odstranění depresí, úzkosti, podrážděnosti a mentální únavy
 • zbavuje stresu a napětí
 • napomáhá od bolesti hlavy, při obtížích typu migréna, při poruchách spánku, nespavosti, hučení v uších, zmírňuje oční napětí, zlepšuje zrak
 • šetrně uvolňuje ztuhlé svaly, ulevuje od bolesti, zlepšuje cirkulaci krve ve ztuhlých svalech, vrací sílu a vitalitu
 • obnovuje kloubní pohyblivost krku a ramen
 • zlepšuje funkci imunitního systému
 • okysličuje mozek, zlepšuje koncentraci, působí jako prevence stárnutí, podporuje činnost nervového systému
 • výrazně vylepšuje stav pokožky hlavy, vlasy jsou po pravidelné masáži hustší, lesklejší a celkově kvalitnější, dochází k povzbuzení růstu vlasů (na přání klienta se v určité fázi masáže může použít olej)
 • pomáhá zklidnit hyperaktivní děti, navodit harmonii, pohodu a rovnováhu

Kontraindikace, kdy není antistresová masáž hlavy vhodná

 • infekční onemocnění, horečka
 • velmi vysoký nebo nízký krevní tlak
 • místní infekce nebo zánět
 • při poranění nebo těsně po operaci, nehodě nebo úrazu
 • nádorové onemocnění
 • onemocnění cév
 • epilepsie
 • lupénka

STUDIO VISAGE
Simona Beránková, DiS.
Dlouhá 32
412 01 Litoměřice
724 861 810
berankova.s@seznam.cz

MOŽNOST PLATIT PLATEBNÍ KARTOU!

 

PRO KLIENTY PEVNÉHO ZDRAVÍ SLEVA 10% pouze pro členy KPZ VZP ČR (nikoliv pro všechny pojištěnce VZP) vztahuje se pouze pro zdravotní masáže a iontovou detoxikaci 

Loading